SZTUCZNA INTELIGENCJA przyszłością nowoczesnego biznesu

Tu i teraz – to doskonały moment na prowadzenie innowacyjnego biznesu. Szacuje się, że w tym roku sprzedanych zostanie ponad 300 milionów smartfonów wyposażonych w systemy samouczące, czyli algorytmy uczenia maszynowego. Jest to 20% ogólnej sprzedaży nowoczesnych telefonów. Liczba aktywnych urządzeń wyposażonych w czytniki linii papilarnych już wkrótce przewyższy miliard sztuk. Te liczby oznaczają konkretne produkty i usługi wdrażane przez nowoczesne firmy. Jakie są inne trendy rynkowe? Na ten temat już 15 maja wypowiedzą się eksperci – przedstawiciele firm wdrażających koncepcję sztucznej inteligencji. Wstęp jest bezpłatny!

Województwo Małopolskie, w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji zaprasza 15 maja na konferencję „Sztuczna Inteligencja przyszłością nowoczesnego biznesu”. Podczas wydarzenia, w ramach dwóch sesji eksperckich przedyskutowane zostaną korzyści związane z wdrażaniem sztucznej inteligencji w firmach. Przedstawiciele różnych branż i świata nauki przedstawią stan rozwoju i możliwości, które dostępne są dla przedsiębiorców. Podczas konferencji dynamiczną prezentację wygłosi jeden z najlepszych analityków trendów w Polsce – szczegóły już wkrótce!

Sztuczna inteligencja – poznaj i wdrażaj

Nowe rozwiązania budzą wiele pytań i wątpliwości. Należy je poznać, zrozumieć i wdrażać tak, aby przyniosły nam korzyść. Sztuczna inteligencja nie służy zastąpieniu człowieka a ułatwieniu mu pracy. Jak głosi tytuł wydarzenia – to naprawdę jest przyszłość nowoczesnego biznesu. Podczas konferencji potwierdzą to eksperci – przedstawiciele firm wdrażających tę koncepcję oraz naukowcy z uczelni, którzy badają sztuczną inteligencję. Jak jednak wdrażać ją w firmie? Jak rozwinąć biznes korzystając z innowacyjnych rozwiązań? Przyjdź na konferencję i dowiedz się.

Chociaż rok 2017 określamy jest jako „czas sztucznej inteligencji” to jej początki sięgają już XIX wieku, kiedy C.F. Gauss opracował wykorzystywaną do dziś metodę najmniejszych kwadratów. Od ponad 50 lat naukowcy rozwijają także koncepcję sieci neuronowych. Przytaczając jednak najbardziej codzienny przykład wdrażania elementów sztucznej inteligencji, wystarczy odwołać się do programów segregujących emaile na te określane jako „spam” i te istotne. Rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji są bowiem bliższe i bardziej osiągalne, niż wydaje się wielu z nas. Na rynku ICT obserwujemy ciągły wzrost aplikacji, które uczą się swoich użytkowników – poznając ich tryb dnia, mogą podpowiadać rozwiązania i zarządzać czasem. Mobilne systemy samouczące dostarczają rozwiązania przydatne w sytuacjach kryzysowych, takie jak chociażby awaryjne hamowanie podczas jazdy samochodem. Moment, w którym maszyna zrozumie sarkazm, ironię i związki frazeologiczne pozwoli firmom przewidywać reakcje konsumentów i ich preferencje zakupowe, a w konsekwencji elastycznie modyfikować oferty swoich produktów i usług.

Sztuczna inteligencja to również rozszerzona rzeczywistość, czyli przenikanie się świata rzeczywistego, z tym generowanym komputerowo. Rozwiązania mogą być stosowane np. w medycynie, gdzie cyfrowy obraz byłby pomocny dla lekarza podczas zabiegu. Z kolei dzięki odpowiedniej technologii piloci samolotów mogliby za pomocą nakładanych na szybę kokpitów danych “widzieć” ukształtowanie terenu nawet podczas mgły. Kto z nas nie chciałby wykorzystywać okularów rozszerzonej rzeczywistości do rozświetlania ciemnych miejsc i otrzymywania powiadomień o zagrożeniach?

Internet Rzeczy i sztuczna inteligencja

W 2016 roku podczas konferencji MFI „Internet rzeczy - wizja czy codzienność?” mówiliśmy o wymianie danych między inteligentnymi urządzeniami i komunikowaniu się sprzętów w fabrykach, korporacjach, instytucjach publicznych, punktach usługowych i naszych domach. Czwarta rewolucja przemysłowa obejmuje urządzenia, które znają nasze nawyki i poprzez dostęp do sieci są w stanie wykonywać bardzo wiele zadań. Skala zastosowań Internetu Rzeczy obejmuje inteligentne sprzęty domowego użytku, ubieralne technologie, automatykę budowlaną, gospodarkę wodną czy całe inteligentne miasta. Internet Rzeczy i sztuczna inteligencja są bardzo blisko siebie – czy oznacza to, że życie konsumentów determinować będzie coraz większa liczba urządzeń komunikujących się między sobą z pominięciem człowieka? Czy wirtualna rzeczywistość w ciągu kolejnych lat stanie się nieodróżnialna od tej, w której żyjemy? Chcesz wiedzieć? Napisz na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., poinformujemy Cię, gdy ruszy rejestracja na bezpłatną konferencję otwierającą 7. Małopolski Festiwal Innowacji!

Konferencja zainauguruje 7. edycję Małopolskiego Festiwalu Innowacji. Podczas wydarzenia, w ramach dwóch sesji eksperckich przedyskutowane zostaną korzyści związane z wdrażaniem sztucznej inteligencji w firmach. Przedstawiciele różnych branż i świata nauki przedstawią stan rozwoju i możliwości, które dostępne są dla przedsiębiorców. Podczas konferencji dynamiczną prezentację wygłosi jeden z najlepszych analityków trendów w Polsce – szczegóły już wkrótce! Napisz na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., poinformujemy Cię, gdy ruszy rejestracja na konferencję. Wstęp bezpłatny.

 

KOORDYNATOR MAŁOPOLSKIEGO FESTIWALU INNOWACJI

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Departament Skarbu i Gospodarki
Zespół Monitorowania i Zarządzania Regionalną Strategią Innowacji
ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków

KONTAKT

Małgorzata Ziarkowska
tel. 12 63 03 474, malgorzata.ziarkowska@umwm.pl
Jacek Młynarz
tel. 12 63 03 393, jacek.mlynarz@umwm.pl


POLITYKA PRYWATNOŚCI

 

Znajdź Nas na Facebooku
Oglądaj Nas na You Tube