Jeśli o innowacjach to najlepiej „Przy kawie...”

Projektowanie innowacji społecznych, „circular economy” - eko-wartość nie ma końca i ochrona własności intelektualnej w procesie tworzenia innowacji to tematy, które będę przedmiotem tegorocznych warsztatów z cyklu „Przy kawie o innowacjach”. Gwarantowana ekspercka wiedza, dynamiczna rozmowa, specjaliści w swojej branży oraz dobra kawa i ciastko na wzmocnienie koncentracji!

Jak projektować innowacje społeczne?

Świat znajduje się w punkcie rozwoju, gdzie wyłączna dbałość o wzrost gospodarczy i jego ilościowe aspekty już nie wystarczają. Istnieje wyraźna potrzeba jakościowego ujęcia kształtujących się wokół nas zmian. Stąd coraz większego znaczenia nabiera realizacja różnorakich celów społecznych. Jeden z nich jest jasno wytyczony ― poprawa jakości życia społeczeństwa. Innowacja nie może rodzić się za biurkiem, nie jest wynikiem przypadku, kwestią szczęścia czy skutkiem chwilowej iluminacji. Proces tworzenia innowacji społecznych zazwyczaj składa się z kilku faz, które odpowiednio zarządzane umożliwiają jej wdrożenie. Dostrzegasz jakiś problem społeczny i chciałbyś znaleźć sposób jak go rozwiązać? Nie wiesz jak zacząc i od której strony ""ugryźć"" temat? To spotkanie jest idealne dla Ciebie. Przyjdź 5 czerwca do Crico Cafe i dowiedz się jak projektować innowacje społeczne!

Eko-wartość nie ma końca

Spotkanie będzie okazją do zapoznania się z koncepcją „Circular economy” (Gospodarki w obiegu zamkniętym). Koncepcja ta łączy w sobie potrzebę ochrony środowiska poprzez oszczędne korzystanie z zasobów naturalnych oraz ekonomię, wskazując na konkretne korzyści dla gospodarki wynikające z niższego zużycia energii oraz wielokrotnego korzystania z zasobów poprzez recykling materiałów, wykorzystanie biomasy, czyli wdrażanie w życie metody „Zero waste” (zero odpadów). Przyjdź 6 czerwca do Crico Cafe i  dowiedz się, co Ty możesz zrobić dla środowiska!

Rola ochrony własności intelektualnej w procesie tworzenia innowacji

Zmieniające się warunki funkcjonowania jednostek we współczesnej gospodarce oraz szybki rozwój nowych technologii kształtują tak zwaną „kulturę innowacyjności” zarówno wśród przedsiębiorców, jednostek naukowych, jak i samych naukowców oraz czynią z praw własności intelektualnej niezwykle ważną i wrażliwą sferę działalności jednostek. Procesy kreowania rozwiązań innowacyjnych, ochrona dóbr niematerialnych, a następnie ich komercjalizacja wymagają nie tylko wiedzy technicznej, ale także znajomości zagadnień prawnych, ekonomicznych oraz umiejętności zarządzania przedsięwzięciami. Decyzja dotycząca uzyskania ochrony posiadanych praw własności intelektualnej może bowiem stanowić o przyszłym sukcesie lub porażce planowanych przedsięwzięć. Dlatego przyjdź 7 czerwca do Crico Cafe, przyłącz się do dyskusji i uzyskaj wsparcie od specjalistów w tym zakresie. 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, obowiązuje jednak wcześniejsza rejestracja. Ilość miejsc jest ograniczona.

 

KOORDYNATOR MAŁOPOLSKIEGO FESTIWALU INNOWACJI

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Departament Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki
Zespół Monitorowania i Zarządzania Regionalną Strategią Innowacji
ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków

KONTAKT

Organizacja
Festiwal: tel. 12 63 03 474, mfi@umwm.pl
Innowacyjne safari: tel. 12 63 03 391, targi@umwm.pl 

Promocja
tel. 12 63 03 393, mfi@umwm.pl


POLITYKA PRYWATNOŚCI

 

Znajdź Nas na Facebooku
Oglądaj Nas na You Tube