Społeczny wymiar innowacji - zapisz się na konferencję otwarcia

Już za kilka dni, 4 czerwca 2018 r., rusza Małopolski Festiwal Innowacji, którego tematem przewodnim są innowacje społeczne, czyli rozwiązania wpływające na poprawę jakości życia całych grup społecznych. Wydarzenie rozpocznie się konferencją „Społeczny wymiar innowacji”, na której zostaną poruszone tematy z pogranicza innowacyjnych technologii i ich społecznego wymiaru.

Nowoczesne technologie zmieniają świat i społeczeństwo, natomiast ostatni globalny kryzys gospodarczy uwypuklił całą gamę problemów współczesnych społeczeństw. Coraz częściej sposobem reagowania na wyzwania społeczne stają się innowacyjne rozwiązania. Czy mogą one pomóc w radzeniu sobie z wyzwaniami społecznymi i wyzwaniami, w obliczu których stoi UE, m.in. poprzez pobudzanie kreatywności i pomoc w poszukiwaniu nowych rozwiązań w sferze publicznej i prywatnej? Czy każda innowacja może mieć lub powinna mieć społeczny wymiar, zmieniać sposób funkcjonowania poszczególnych ludzi lub całych społeczeństw? Na te i wiele innych pytań poszukamy odpowiedzi podczas konferencji.

Wśród prelegentów wystąpią między innymi prof. Rafał Ohme - ekspert w dziedzinie emocji, komunikacji i zarządzania; jeden z pionierów neuronauki konsumenckiej, Jowita Michalska - prezes Fundacji Digital University oraz Paweł Kulon - dyrektor naczelny Fundacji Wspierającej #OMGKRK. 

Konferencja to niepowtarzalna okazja nie tylko do poznania osób ze świata biznesu, technologii i nauki, ale także wyjątkowych wynalazków małopolskich studentów i naukowców, których wystawa będzie nam towarzyszyć. Będziemy mogli zobaczyć m.in. inteligentny inhalator dla astmatyków, który pozwala przewidywać ataki duszności; aerożele, które dzięki swoim unikalnym właściwościom mogą być wykorzystywane m.in. w transplantologii jako rusztowania do hodowli nowych tkanek; nanokapsułę dostarczającą do organizmu wybrane substancje np. leki lub suplementy diety oraz niezwykły materiał - geopolimer wytwarzany z tufu wulkanicznego - tani w produkcji, niezwykle wytrzymały, pochłania wilgoć i zapachy, a w dodatku jest przyjazny dla środowiska.

Poznamy również technologię pomagającą osobom niewidomym korzystać z komunikacji miejskiej oraz HAIBU – projekt koncepcyjnego samochodu, który zwyciężył w konkursie Valeo Innovation Challenge. W dzień pojazd służy jako autonomiczny kurier, wykorzystując drony, które pobierają przesyłki z dachu pojazdu, w nocy pojazd zamienia się w kapsułę do spania dla 1 lub 2 osób. Dzięki tej funkcji pojazd nie marnuje przestrzeni miejskiej, ale tworzy tanie, dostępne miejsce do spania w centrum miasta.

Już dziś zapisz się na konferencję!

Wydarzenie odbędzie się w malowniczym miejscu, przepełnionym kreatywnością – w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”.

 

KOORDYNATOR MAŁOPOLSKIEGO FESTIWALU INNOWACJI

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Departament Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki
Zespół Monitorowania i Zarządzania Regionalną Strategią Innowacji
ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków

KONTAKT

Organizacja
Festiwal: tel. 12 63 03 474, mfi@umwm.pl
Innowacyjne safari: tel. 12 63 03 391, targi@umwm.pl 

Promocja
tel. 12 63 03 393, mfi@umwm.pl


POLITYKA PRYWATNOŚCI

 

Znajdź Nas na Facebooku
Oglądaj Nas na You Tube