Małopolski FestiwaI Innowacji to jedyne tego typu wydarzenie w regionie, podczas którego jesteśmy tak blisko wszelkiego rodzaju innowacji. Odwiedzamy nowoczesne laboratoria, obserwujemy pokazy multimedialnych technologii, spotykamy się z kreatorami innowacyjnych rozwiązań, uczestniczymy w kreatywnych warsztatach. Pokazujemy jak wdrażane są najnowocześniejsze technologie, ale również jak zmienia się otoczenie w świecie innowacji – jak odnaleźć się na rynku pracy, kierować zespołem, realizować badania i komercjalizować pomysły. Podczas szkoleń i spotkań informacyjnych zdobywamy praktyczne i ważne informacje dotyczące m.in. finansów, ochrony własności przemysłowej czy też komercjalizacji wynalazków. Wszystko po to by zaszczepiać dobre praktyki wśród młodych ludzi, budzić zainteresowanie utalentowanych osób poszukujących swojej zawodowej drogi, promować pomysły wśród potencjalnych inwestorów, a przede wszystkim pokazać, że "innowacja się opłaca", a kreować ją może każdy z nas. Tegoroczny Festiwal trwa od 15 do 21 maja.

Małopolski Festiwal Innowacji to swego rodzaju „hasło – parasol” pod, którym odbywają się liczne wydarzenia. W tym roku ich liczba przekroczyła już 90 i cały czas rośnie. 40 – to natomiast liczba tegorocznych partnerów, ale to zapewne też nie jest ostateczny wynik. Mamy jednak świadomość, że to nie liczby są najważniejsze. O jakości tego wydarzenia świadczy potencjał kreatywny i merytoryczny przygotowanych wydarzeń oraz zaangażowanych osób. Do tego wraz z Partnerami przykładamy szczególną uwagę. 

Konferencja

Festiwal zainauguruje konferencja, której program został zbudowany wokół tematu, który już wkrótce może całkowicie zmienić oblicze biznesu. Jeszcze do niedawna o sztucznej inteligencji opowiadały jedynie scenariusze  filmów science fiction. Dzisiaj AI (ang. Artificial Intelligence) coraz śmielej wkracza do realnej gospodarki. Co ze sobą przyniesie, czy jesteśmy na nią gotowi? Na te i wiele innych pytań postarają się odpowiedzieć zaproszeni goście. Konferencja odbędzie się 15 maja w Starej Zajezdni, przy ul. św. Wawrzyńca w Krakowie. Więcej o konferencji można przeczytać w zakładce Konferencja.

Przy kawie o innowacjach!

Każdego roku sztandarowym punktem Festiwalu jest cykl trzech spotkań pn. „Przy kawie o innowacjach”. Tym razem ich przewodnim tematem będzie komunikacja marketingowa i jej rola w działalności biznesowej. Pomożemy zrozumieć takie pojęcia jak: viral marketing, guerrilla marketing czy też word-of-mouth. Zastanowimy się, co zrobić, aby wyróżnić nasz produkt wśród pozornie podobnych rzeczy i wszechobecnych kampanii promocyjnych. Pokazując najciekawsze przykłady realizacji ambient marketingu z całego świata zobaczymy jak robią to inni. Wierzymy, że zainspirujemy Cię do działania! A jeśli nadal będzie brakowało Ci pomysłów to zaprosimy do dyskusji nad tym jak zorganizować przestrzeń typu FabLab! To tam wykreujesz innowacyjne idee O warsztatach przeczytasz tutaj.

Partnerzy - siła Festiwalu! Co nowego w tym roku?

Jak co roku Partnerzy przygotowali dla nas wydarzenia w różnych częściach Małopolski. Tym razem oprócz Krakowa będzie to Tarnów, Nowy Sącz, Słomniki i Chrzanów. 

Bogata oferta wydarzeń skierowana jest do startup’ów oraz osób dopiero planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Podczas nich Partnerzy podpowiedzą m.in. jak założyć start-up, jak uniknąć błędów na start, jakie wyzwania czekają startupowców. Sięgniemy także do jeszcze „młodszych” pokładów małopolskiej przedsiębiorczości. Podczas wydarzenia „Mały przedsiębiorca od zaraz” organizatorzy poprzez zabawę pokażą jak można przygotować Małego Obywatela do „projektu biznes”.

Nauki o życiu to jedna z siedmiu małopolskich inteligentnych specjalizacji. Podczas festiwalu odbędzie się kilka wydarzeń związanych z tą tematyką. Podczas spotkania, na które zaprosi Klaster LifeScience, poruszona zostanie tematyka stworzenia w Krakowie living labu – miejsca, które przyczyni się do aktywizacji społecznej i technologicznej społeczeństwa, umożliwi testowanie wszelkiego rodzaju rozwiązań technologicznych, a co najważniejsze przyczyni się do promowania zdrowego stylu życia. Podczas innego wydarzenia zaprezentowana zostanie aplikacja AFAST, która wspomaga rehabilitację zaburzeń mowy powstałych na skutek m.in. udaru mózgu, urazu głowy czy demencji związanej z podeszłym wiekiem. Będziemy mogli także wziąć udział w bezpłatnych badaniach oraz dowiedzieć się jak chronić własność intelektualną w branży life science.

Zainteresowanych tematyką OZE ponownie zapraszamy do podkrakowskiej Gminy Słomniki. Odbędą się tam targi odnawialnych źródeł energii połączone z warsztatami mobilnego laboratorium budownictwa pasywnego. W planie także zwiedzanie pierwszej w Polsce pasywnej hali sportowej oraz 2. w Polsce pasywnego przedszkola.

W programie MFI nie może zabraknąć tematyki gier i multimediów. W Nowym Sączu nie tylko odwiedzimy laboratoria Parku Technologicznego MMC Brainville, ale także weźmiemy udział w różnorodnych warsztatach. Podczas innego wydarzenia weźmiemy udział w warsztatach współczesnych metod prezentacji produktów, podczas których z użyciem animacji poklatkowej, greenscreenu i wizualizacji komputerowej będziemy tworzyć opowieści o przedmiotach. W Chrzanowie natomiast z bliższa przyjrzymy się tworzeniu nowoczesnej muzyki elektronicznej oraz poznamy tajniki wykonywania hologramów i mappingu. Podpowiemy również jak wykorzystać zalety wirtualnej rzeczywistości oraz rzeczywistości rozszerzonej w działalności biznesowej.

Odwiedzimy niezwykłe miejsca i spotkamy niezwykłych ludzi nauki. Z naukowcami Instytutu Zaawansowanych Technologii Wytwarzania odkryjemy tajemnice techniki - zaawansowane technologie wytwarzania, super- materiały i narzędzia do zadań specjalnych. Po raz kolejny odwiedzimy najnowocześniejsze urządzenie badawcze w tej części Europy – synchrotron SOLARIS, tym razem poznając możliwości i ofertę tego niezwykłego miejsca dla przemysłu. Będziemy mieli również wyjątkową okazję przyjrzenia się niedostępnym na co dzień laboratoriom Delphi.

Szereg wydarzeń będzie miał charakter indywidulanych konsultacji, podczas których będzie można zdobyć praktyczną wiedzę związaną z prowadzeniem działalności gospodarczej m.in. jak uzyskać finansowanie dla innowacyjnych rozwiązań w swojej firmie czy jak chronić własność intelektualną swojego przedsiębiorstwa. Inne będą miały bardziej specjalistyczny charakter i dedykowane będą przedsiębiorcom z konkretnych branż np. producentom i importerom maszyn.

W przedsiębiorczości i innowacyjnym biznesie niezwykle ważne są także kompetencje miękkie. Podczas poświęconych nim warsztatom dowiemy się m.in. jak zarządzać relacjami i oprzeć jak na konstruktywnej komunikacji, jak budować kulturę feedbacku, porozmawiamy o narzędziach wspierających komunikację, o odpowiedzialności, o świętowaniu sukcesów i radzeniu sobie z porażką oraz o tym jak współdziałać zamiast konkurować, zastanowimy się nad alternatywnymi sposobami rozwiązywania sporów. Osobom jeszcze niezdecydowanym pomożemy wypracować wizję kariery i zawodowej "koncepcji siebie" w oparciu o analizę kompetencji i talentów oraz zidentyfikowanie swojej przewagi konkurencyjnej.

Podczas Festiwalu udowadniamy również, że innowacja nie zawsze musi być brana na poważnie. Czasami można uczyć się jej przez grę czy zabawę, a także doświadczenia przodków. Doskonale o tym wiedzą nasi Partnerzy… dlatego będziemy grać w symulacyjne gry ekonomiczne, posłuchamy o prainnowacjach, weźmiemy udział w Festiwalu Nowoczesnej Edukacji, Akademii Robotyki, posłuchamy wyjątkowego koncertu oraz zobaczymy niesamowity pokaz artystyczny!

Wierzymy, że w tym bogatym programie Festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie. Z pełnym programem można zapoznać się na w zakładce Program MFI. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, na część obowiązuje rezerwacja miejsc.

Za koordynację i promocję Małopolskiego Festiwalu Innowacji odpowiada Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu Małopolski Festiwal Innowacji, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – poddziałanie 3.3.1 RPO WM 2014-2020.

panel
7
EDYCJA
panel
43
PARTNERÓW
panel
94
WYDARZENIA

PARTNERZY MFI

1000realities
3D FLY
Agencja Rozwoju Małopolski Zachodniej S.A.
Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Jagiellońskiego
Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości
Centrum Badawczo Rozwojowe MEDINET
Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska
Chrzanowska Izba Gospodarcza
Delphi
Fundacja Cognitione
Fundacja Inicjatyw Innowacyjnych
Fundacja JWP Masz pomysł? Masz patent. Masz zysk!
Fundacja Klaster LifeScience Kraków
Fundacja Salus Publica
GAEU Consulting sp. z o.o.
Gmina Chrzanów
Gmina Słomniki
Instytut Przemysłu Skórzanego w Łodzi Oddział w Krakowie
Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania
Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie
JWP Rzecznicy Patentowi sp.j.
Konieczny, Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych sp. z o.o.
Krakowski Park Technologiczny sp. z o.o.
KreaTech
Leance sp. z o.o.
Małopolski Instytut Kultury
Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości
Miasteczko Multimedialne sp. z o.o.
Miasto Tanów
Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji
More Bananas
Muzeum Archeologiczne w Krakowie
Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS
New Amsterdam sp. z o.o.
NoLabel sp. z o.o.
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
South Poland Cleantech Cluster sp. z o.o.
Stowarzyszenie Rozwoju Karier Doktorantów i Doktorów PolDoc
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

-->

 

KOORDYNATOR MAŁOPOLSKIEGO FESTIWALU INNOWACJI

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Departament Skarbu i Gospodarki
Zespół Monitorowania i Zarządzania Regionalną Strategią Innowacji
ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków

KONTAKT

Małgorzata Ziarkowska
tel. 12 63 03 474, malgorzata.ziarkowska@umwm.pl
Jacek Młynarz
tel. 12 63 03 393, jacek.mlynarz@umwm.pl


POLITYKA PRYWATNOŚCI

 

Znajdź Nas na Facebooku
Oglądaj Nas na You Tube