Warsztaty „Przy kawie o innowacjach”

W ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji odbędą się trzy warsztaty organizowane przez Małopolskę. Ekspercka wiedza, dynamiczna rozmowa i prowadzący – specjaliści w swojej branży to elementy gwarantowane serii „Przy kawie o innowacjach”.

Miejsce: Crico Cafe, Kraków, ul. Nadwiślańska 4

Zarejestruj się!

Program spotkań

5 czerwca 2018 r.
15:00 - 17:00

Jak projektować innowacje społeczne?

Świat znajduje się w punkcie rozwoju, gdzie wyłączna dbałość o wzrost gospodarczy i jego ilościowe aspekty już nie wystarczają. Istnieje wyraźna potrzeba jakościowego ujęcia kształtujących się wokół nas zmian. Stąd coraz większego znaczenia nabiera realizacja różnorakich celów społecznych. Jeden z nich jest jasno wytyczony ― poprawa jakości życia społeczeństwa. Innowacja nie może rodzić się za biurkiem, nie jest wynikiem przypadku, kwestią szczęścia czy skutkiem chwilowej iluminacji. Proces tworzenia innowacji społecznych zazwyczaj składa się z kilku faz, które odpowiednio zarządzane umożliwiają jej wdrożenie. Dostrzegasz jakiś problem społeczny i chciałbyś znaleźć sposób jak go rozwiązać? Nie wiesz jak zacząć i od której strony ""ugryźć"" temat? To spotkanie jest idealne dla Ciebie. Zobacz szczegółowy program.

Grzegorz Drozd Grzegorz Drozd - ekspert ds. polityki przemysłowej oraz innowacji społecznych, Komisja Europejska
6 czerwca 2018 r.
10:00 - 14:00

Eko-wartość nie ma końca

Spotkanie będzie okazją do zapoznania się z koncepcją „Circular economy”(Gospodarki w obiegu zamkniętym). Koncepcja ta łączy w sobie potrzebę ochrony środowiska poprzez oszczędne korzystanie z zasobów naturalnych oraz ekonomię, wskazując na konkretne korzyści dla gospodarki wynikające z niższego zużycia energii oraz wielokrotnego korzystania z zasobów poprzez recykling materiałów, wykorzystanie biomasy, czyli wdrażanie w życie metody „Zero waste” (zero odpadów).

dr inż. Magdalena Wojnarowska dr inż. Magdalena Wojnarowska - adiunkt Wydziału Towaroznawstwa i Zarządzania Produktem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
7 czerwca 2018 r.
10:00 - 14:00

Rola ochrony własności intelektualnej w procesie tworzenia innowacji

Zmieniające się warunki funkcjonowania jednostek we współczesnej gospodarce oraz szybki rozwój nowych technologii kształtują tak zwaną „kulturę innowacyjności” zarówno wśród przedsiębiorców, jednostek naukowych, jak i samych naukowców oraz czynią z praw własności intelektualnej niezwykle ważną i wrażliwą sferę działalności jednostek. Procesy kreowania rozwiązań innowacyjnych, ochrona dóbr niematerialnych, a następnie ich komercjalizacja wymagają nie tylko wiedzy technicznej, ale także znajomości zagadnień prawnych, ekonomicznych oraz umiejętności zarządzania przedsięwzięciami. Decyzja dotycząca uzyskania ochrony posiadanych praw własności intelektualnej może bowiem stanowić o przyszłym sukcesie lub porażce planowanych przedsięwzięć dlatego przyłącz się do dyskusji i uzyskaj wsparcie od specjalistów w tym zakresie.

Aleksandra Maciejewicz Aleksandra Maciejewicz - prawnik, założycielka LAWMORE, członek Polskiej Izby Rzeczników Patentowych

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.

Drukuj

 

KOORDYNATOR MAŁOPOLSKIEGO FESTIWALU INNOWACJI

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Departament Skarbu i Gospodarki
Zespół Monitorowania i Zarządzania Regionalną Strategią Innowacji
ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków

KONTAKT

Organizacja
tel. 12 63 03 474, mfi@umwm.pl
Promocja
tel. 12 63 03 393, mfi@umwm.pl


POLITYKA PRYWATNOŚCI

 

Znajdź Nas na Facebooku
Oglądaj Nas na You Tube